Що означає для нас кінний центр «Селід»? Одного разу ми з моїм чоловіком говорили про те, для чого ми створили наш центр? Для катання на конях? Так, але не тільки. Для здорового способу життя? Так, про це теж. Для культурних заходів, збереження традицій? Це також важливо! Нашою метою було створити центр який дає можливість корисно провести час для всієї родини, місце для фізичної та психічної рекреації та для здорового розвитку молоді.

Ми вважаємо найважливішим, щоб кожен хто прийшов до нас, корисно провів час, та мав позитивний досвід з кіньми та природою.

Розвиток культури співіснування з конями у Закарпатті.

Протягом останніх років все менше місця в нашому повсякденному житті займають коні. Якщо раніше зустріти вершника на вулиці було буденністю, то зараз це – дивина, яку одразу варто зняти на камеру. Сьогодні ми живемо у той час, коли зустрічей людини на вулиці з підводою  стає все менше…

У 2016 році ми мали досвід організації фестивалю для коней та їх власників. З усіх околиць міста Виноградова назбиралось 13 підвод. Порівнюючи з фотографіями п’ятдесятирічної давнини це дуже мало… Сумно, що ще тут скажеш…

Коні – неймовірні тварини. Отримуючи увагу і піклування від вас, вони повертають це сторицею, торкаючи серця і залишаючи спогади, які зігріють душу.  Наша мета – показати людям, як можна співіснувати з цими тваринами, залучити їх до їзди верхи і кінного спорту в майбутньому.

Розвиток культури і традицій Угорщини на Закарпатті

«Майбутнє неможливе без минулого» – гасло, яке супроводжує великі народи весь період їхнього існування. Ми мусимо знати свою історію і традиції, переймати досвід предків. Так угорці матимуть майбутнє, проживаючи на території Закарпаття.

З метою популяризації культури і традицій було створено програму «Слідами наших предків», яка вже тричі була представлена на щорічних фестивалях.

Перший захід, організований у 2016 році, розповідав про кінних вершників. Було проведено парад гусарів і лучників. Допомагали нам в цьому наші хороші друзі Рудольф Вайда і Жолт Горак – гусари з угорського міста Кечкемета.

Наступного року ми відтворили Пожонську битву з участю 25 місцевих жителів.  Спільні тренування і підготовка до показу згуртували різних людей у одну бадьору і життєрадісну команду!

2018 року ми розповідали про пригоди св’ятого Ласло. Тоді виступили 54 людини, були запрошені відомі гості з Угорщини, проведено змагання зі стрільби з лука. Наша команда з  «боронто» (угорський вид воєнного мистецтва) також доклала чимало зусиль і представила гостям видовищні бої на мечах, кидання списів, фехтування тощо. Цьогорічна інсценізація розповість про відчайдушну оборону замку Егер від турецьких загарбників. Всіх охочих запрошуємо подивитися цю історію 18 травня. Деталі шукайте на наших сторінках у соц-мережах.

Пропагування здорового способу життя

Ми співпрацюємо з благодійним фондом «Стань поруч», щоб втілити в життя якомога більше безкоштовних проєктів, які допоможуть молоді розвиватися. Тренування з угорського бойового мистецтва, стрільба з лука, верхова їзда, літні табори – все це спрямовано щоб «розрухати» підлітків і вселити в них жагу до життя. В нашому центрі вони мають змогу знайти нових друзів, стати частиною світлої, веселої і активної спільноти. Час, проведений  тут, позитивно вплине на їхнє життя.

Контактна інформація

Кінний центр «Селід»
м. Виноградів, Закарпатська область
info@selid.com.ua
+38 095 9060892